Спільні перевірки ДФС у Запорізькій області та ГУ Держпраці. Підсумки.

122

Сьогодні ДФС у Запорізькій області на своєму сайті оприлюднила результати спільних перевірок з ГУ Держпраці, котрі відбувались протягом жовтня – грудня 2018 року в Запорізькій області. Так, було проведено 53 заходи контролю, за результатом яких було виявлено 35 порушень трудового законодавства та 48 офіційно непрацевлаштованих осіб. Окрім того, додатково було розглянуто матеріали щодо 52 працівників, котрі працювали за цивільно-правовими угодами. Стягнуто на користь бюджету близько мільйона гривень. (http://zp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/363797.html).
Тепер, маючи статистику, переходимо до підсумків.
Так, відповідно до ст. 265 КЗпП України, штраф за одного непрацевлаштованого працівника складає 30 мінімальних заробітних плат. До 2019 року ця сума складала 3723,00 грн. х 30 = 111 690, 00 грн. Виходячи з цієї суми розуміємо, що було притягнуто до відповідальності роботодавців максимум за 9 непрацевлаштованих осіб. Залишається питання, куди ділося ще 39 офіційно непрацевлаштованих осіб та 52 працівники, котрі працювали за цивільно – правовими угодами. Зокрема, по останнім контролюючі органи також вбачали ознаки трудових відносин.
Відповідь на це питання мається в коментарі керівника фіскальної служби: « У ході перевірок керівники цих підприємств одразу подали майже сто повідомлень про прийняття на роботу».
Перш за все, це позитивна динаміка, коли державні органи в Запоріжжі замість «карання» фактично спонукають роботодавців до укладення трудових відносин з працівниками. Разом з тим, слід пам’ятати, що стаття 265 КЗпП України не передбачає такої реакції державного органу, як «попередження» або «спонукання до укладення трудового договору», і тому не слід на неї розраховувати при зустрічі з перевіряючими у 2019 році. Окрім цього, важливо знову звернути увагу на співпрацю з працівниками за цивільно – правовими угодами. Зокрема, такі угоди не можуть містити ознаки трудових відносин, а саме повного робочого дня, щомісячної зарплати, тощо.